Web Tasarım

Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım ,  web programlama dilleri ile yani yazılımlar ile alt yapıları hazırlanmış , sanal ve local sunucularda barındırma işlemleri görülür. Her web sayfasının daha doğrusu her kurumsal – bireysel firmanın kendine özgün bir web sayfasının olması ,  firmanın sanal alemde yani bir diğer adı ile internet ortamında ki görünen yüzüdür. Bu yüzden web tasarımlarınız’da kurumsal – bireysel firmalarınızın ne iş yaptığını açıkça tasarımlar ile belli edilmesi gerekmektedir.

 

Web Tasarımın Amacı Nedir ? 

Hangi sektöre göre , hangi tasarıma göre , hangi amaç ile açıldığına göre bu soru bir çok cevabı alır. Ancak benim kendi görüşüm ,  internet ortamında marka veya kişi olarak bilinirliğinizin artması ile prestij açısından + puan sağlayacağınızı size çok rahat bir şekilde söyleyebilirim.

Bir çok insanın aklında farklı tasarım fikirleri ile farklı projeler canlanır ,  ancak bazen bunları internet ortamının da yayınlamak pek bir doğru seçim aracı olmuyor. Örnek vermek gerekir ise film siteleri ,  burada ki amaç insanların sevdiği dizi veya filmleri siteye başka sitelerden çekerek insanların bizim oluşturduğumuz web sayfası üzerinden film ya da dizileri izlemesini sağlamaktır. Ancak bu durumun sonu film yapımcıları , yönetmenler ve hatta oyuncular ile aranızda bir telif hakkı davasına bile dönüşebilir. Bunun için ben olmasam bile  , her hangi başka bir web tasarımcı arkadaşlarımızdan birine bu işi yaptıracak iseniz eğer şayet  kendisine ; sayfa ile ilgili , amaç  ve beklentilerinizi bildirmeniz  durumunda arkadaşımız size olumlu – olumsuz bir şekilde eminim ki yardımcı olacaktır.

Kısaca web sayfaları ne amaçla kullanılır bunu sizin için listeledik işte sizin için hazırlamış olduğumuz olduğumuz liste;

Kurumsal itibarınıza + prestij kazandırır.

Ürün ve hizmetlerinizi internet ortamında  e-ticaret aracılığı ile satışa sunmak.

Marka bilinirliği ve hedef odaklı satışa odaklı ve kar amaçlı sosyal mecralarda yer almak.

Web Tasarım Süreci

Öncelikle siz değerli müşterilerimiz için uygun çözümler üreterek , görüşme öncesi rakiplerinizi ve piyasa şart durumlarının ön araştırmasını yapıyoruz. Yaptığımız araştırma neticesinde size özel ve özenilmiş bir şekilde demo içerikler hazırlayarak siz değerli müşterilerimize sunum yapıyoruz.

Dilerseniz sizin için daha da ayrıntılı bir şekilde listeleme yapmış olduğumuz ” Web Tasarım Süreci ” ile ilgili listeyi daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Projelendirme Aşaması; Hedeflenen web sayfasının rakip analizi , sektör analizi ,  arama hacimleri ile birlikte çıkarmış olduğumuz sunum kağıtları ile birlikte detaylandırma yapılır. Proje sunum dosyası tarafınıza sunulmak üzere , bir toplantı organize edilir.

Teknoloji Seçimi: Web programlama dilin de bir çok dil vardır   , ancak ben  siz değerli müşterilerim için php programlama dilini kullanıyorum. Veri tabanı olarak ise MySQL  veritabanı yapısını kullanıyorum.

Tasarım Süreci:   Firmanızın renklerini , logosunu ve görsellerini bir araya getirerek siz değerli müşterilerimiz için en doğal sonucu ortaya çıkarmaya çalışıyor ve marka popüleritenize +1 puan daha kazandıran özgün tasarımlar yapıyoruz.

Yazılım Süreci: Sitenizin tasarımlarını ve sizlerden aldığımız tasarımsal revize ( değişikliklerini ) aldıktan sonra  , tasarımın tüm ayrıntılarını php yazılım diline döküyor ve siz değerli müşterilerimize özel yönetim panelleri hazırlıyoruz.

Test Süreci: Yazılım sal ayrıntı ve kodlama yapısını hazırladıktan sonra en sonda test aşamasını gerçekleştiriyoruz. En son olarak ise sizlerden aldığımız revizeleri de güncellemelerini yaparak.

Yayınlama:  Tüm aşamaların ardından , artık sitenizi güvenilir veri tabanında yayınlama işlemini gerçekleştiriyoruz.